Košarkaši Sesveta započeli prvu sezonu u Prvoj ligi

Objavljeno: 7.10.2019. 17:03:57

Sveci su svoju premijeru u Prvoj košarkaškoj ligi igrali u gostima u Puli kod Pule 1981 i izgubili 81:76 (43:35).

U prvom, povijesnom nastupu u Prvoj muškoj ligi, košarkaši Sesveta poraženi su u subotu u Puli kod KK Pule 1981 rezultatom 81-76 (43-35). Domaćini nisu dopustili novaku u ovom rangu niti jedno vodstvo te samo jedno poravnanje u drugoj minuti (3:3), u 28. minuti imali "plus 17" (65:48), no do same završnice susreta morali su se grčevito boriti ne bi li stigli do trijumfa. Naime, gosti su čvrsto stisnuli redove, zaigrali lepršavu i efikasniju košarki, te gotovo sustigli Puljane koji su očigledno malo prerano počeli slaviti.

Ipak, na kraju utakmice plus pet za momčad Pule, no i rezultat koji govori da se Sveci mogu nositi u ovom rangu.

U redovima Sesveta najefikasniji su bili Dario Papak s 20 poena, 12 skokova i 5 asistencija, Tušek je dodao 13, a Philip Babić 12+5+5+6. Kod domaćina Klepo 14, Andabaka 13, Guštin 11.