Pobjeda Sesvećana na krilima sjajnog Papka

Objavljeno: 2.12.2018. 11:01:18

Košarkaši Sesveta sjajnom igrom u subotu navečer u sportskoj dvorani u Jelkovcu pobijedili su Zrinjevac 1937 s 94:69 (42:36).

U 7. kolu Druge hrvatske košarkaške lige Centar, Sesvete su na domaćem parketu u Jelkovcu uvjetrljivo svladale Zrinjevac 1937. Junak susreta svakako je bio ponajbolji Sesvećan Dario Papak za kojega gosti nisu imali obrambenu formulu. Zabio je 35 koševa.

Prva četvrtina, početno odmjeravanje snaga, vidi se da su Sveci bolji, ali još uvijek je rezultat rilično neizvjestan. U drugoj četvrtini vrlo izjednačena utakmica sa slabijim obranama i boljim  napadima. Ipak na poluvremenu +8 za domaće.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Sesvetski košarkaši zaigrali su kao u NBA-u, fenomenalna obrana u trećoj četvrtini potpuno je blokirala napad gostiju, istovremeno jačajući efikasnost napada, a posljednja četvrtina gotovo da je prošla bez obrana s obiju strana, ali s izuzetno efikasnim sesvetskim napadom što je na kraju dovelo do fenomenalnih +25 koševa razlike za Sesvete.

Čestitke svima na ovoj utakmici. U narednom kolu Sesvećani igraju najtežu moguću utakmicu lige protiv lidera prvenstva Agens Univers i to u gostima.