Sesvećani iscrpljeni i ozlijeđeni posustaju

Objavljeno: 17.12.2017. 23:31:32

Nakon isrpljujućeg derbija u Dubravi, već za 4 dana došao je novi obračun na vrhu tablice. Ugostili smo Zapruđe i u neizvjesnoj utakmici upisali poraz 68-70. Potvrdila se pretpostavka da nas čeka težak meč i da će sužena rotacija doći na naplatu, piše Ivica Granić, presdjenik KK Sesvete.

Protiv Zapruđa je zaigrao nezaliječeni Dario Papak, a nedostajali su Dejan Popović i Luka Marić. Utakmicu otvaramo vrlo loše u napadačkom dijelu i prve poene postižemo tek u petoj minuti. Cijelo prvo poluvrijeme lovimo prednost gostiju i odlazimo na veliki odmor s rezultatom 26-34. Taj rezultat potvrđuje vrlo slabo napadačko izdanje, dok je obrana bila na solidnom nivou.

Treću dionicu otvaramo puno bolje i nakon tri minute tricom Antonija Mišića dolazimo do prvog vodstva, 37-36. Ipak, slijedi nova kriza i gosti serijom 11-0 odlaze na 37-47. Opet slijedi naša bolja dionica i na posljednji odmor idemo s 50-53. U zadnjoj četvrtini ista slika. Zapruđe povede, Sesvete se vrate, pa opet ispočetka. Četiri minute prije kraja gosti vode 60-67, no lovimo priključak i na rezultatu 68-69, 20 sekundi prije kraja, Dario Papak ima 2 bacanja. Nažalost, oba promašuje, gosti uzimaju loptu i slijedi prekršaj na Filipu Staniću. Stanić pogađa drugo bacanje i Sesvete imaju 8 sekundi za zadnji napad. Mišić uzima težak šut iz kornera, lopta se nećka i na koncu curi iz obruča, a ne ulazi ni odbijanac Mislava Oršanića. Na kraju zaslužena pobjeda gostiju koju su vodili cijelu utakmicu, no ostaje žal za prilikom da "ukrademo" bodove. Umor i sužena rotacija su na kraju presudili.

KK Sesvete 68 - KK Zapruđe 70 (16-20, 10-14, 24-19, 18-17)

Sesvete

Philip Babić 17, Nikola Raguž 16, Antonio Mišić 14, Dario Papak 7, Mislav Oršanić 6, Mirko Semren 4, Marijan Vlašić 2, Martin Juršić 2, Luka Dušak 0, Filip Vulić 0, Karlo Findri 0, Mateo Vidaković 0

Zapruđe

Dominik Herendić 22, Tomislav Garvanović 14, Filip Stanić 10, Hrvoje Kravos 9, Hrvoje Gašparac 8, Goran Perković 4, Ivan Bilić 3, Marko Montana 0, Dominik Joksimović 0, Ivan Vukičević 0

Nakon ovog poraza, na omjeru smo 8-2 i dijelimo drugo mjesto sa Zapruđem. Ostaje nam još Mladost a onda slijedi odmor. Idemo pobjedom zaključiti odličnu polusezonu a onda se dobro pripremiti za nastavak!