Nogomet: Remi Sesvećana u Osijeku

Objavljeno: 11.11.2019. 12:40:14

Odigrano je 13. kolo 2. HNL-a, u Gradskom vrtu Osijek II - Sesvete 1:1 (1:0).

Jedini gol domaćini su postigli u sučevoj nadoknadi prvog poluvremena. U 45. minuti prilikom napada Osječana, Dušan Joković čini prekršaj na sredini terena, dvadesetak metara ispred svog gola i zarađuje žuti karton. Udarac  je fantastično izveo Todor Todorski, prebacio živi zid gostujućih nogometaša i lopta odsjeda u mreži ispod same prečke, golman Marko Mikulić nije vidio loptu i nije se uspio niti pomaknuti.

U nastavku nogometaši Sesveta nastoje izjednačiti, dmaćini u nekoliko izglednih prigoda ne uspijevaju povisiti rezultat. No, u 75. minuti identičn situacija kao kod prvog pogotka, samo u obrnutim ulogama. Na sredini terena, dvadesetak metara ispred gola Osijeka domaći rade prekršaj. Udarac izvodi Antonio Majcenić koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru s klupe, prebacuje protivnički živi zid i postiže prekrasan pogodak za izjednačenje, 1:1, a tim je rezultatom i završen susret.

Ovim remijem Sesvećani su zadržali četvrto mjesto na tablici.