KADETI ŠK VRUSTUN 1252 VRLO DOBRI NA " ZAGREB 2017"

Objavljeno: 2.1.2018. 14:15:40
KADETI ŠK VRUSTUN 1252 VRLO DOBRI  NA " ZAGREB 2017"

Za kraj natjecateljske 2017 godine naši kadeti igrali na 2 .Međunarodnom šahovskom festivalu za mlade “Zagreb 2017“, piše predsjednik ŠK Vrustun Marijan Dolčić.

Naši kadeti David Orač, Leo Orač , Borna Rezo i Tomislav Kereš  igrali su za OŠ Vugrovec-Kašina.

Po prvi put svoje šahovsko krštenje na jednom ovakvom natjecanju imali su Petar Dijanić i Matej Dijanić   igrali su za OŠ Marija Bistrica, a odigrali su veoma uspješno na jednom od većih turnira koji se igra pod pokroviteljstvom proslavljenog velemajstora Garija Kasparova.

Zbog marljivog vježbanja  voditelj prof. Damir Obad odlučio je nagraditi i povesti na njihov prvi turnir Petra i Mateja Dijanića. Bio je to pun pogodak, dečki se nisu prestrašili protivnika koji su već odigrali i dobili mnoge partije, kao ni ambijenta hotela Westin. Odigrali su odlično.  A odigrati pet službenih partija u životu i pri tom dobiti tri - Petar Dijanić, a Matej Dijanić dvije, doista zaslužuje svaku pohvalu i čestitku. Tako da je Petar Dijanić osvojio 28. mjesto od 68 šahista do 9 god, a Matej Dijanić 50 mjesto od 81 šahista.

David Orač osvojio je 3. mjesto medalju i diplomu u konkurenciji do 12 godina s osvojenih 4,5 boda iz 5 partija, a Leo Orač osvojio je 3. mjesto medalju i diplomu u konkurenciji do 15 godina s 3,5 boda iz 5 partija.

Borna Rezo je osvojio odličnih 3,5 boda i 16. mjesto do 12 god, dok je Tomislav Kereš bio 62. s 2 boda do 12 god.

Ažurirano: 20.3.2024. 11:01:59