Rukometašice Sesveta pobijedile u gostima

Objavljeno: 6.5.2018. 12:32:37

U 24. kolu 1. HRL za žene  rukometašice Sesveta pobijedile su u Ivanić Gradu Ivanić s 21:19 (11:9).

Iako su sigurne putnice u Drugu ligu, rukometašice Ivanića nikome nisu lak protvnik. U susretu 24. kola pružile su dobar otpor Sesvetama koje su ipak uspjele pobijediti. Utakmica je bila veoma izjednačena i igralo se uglavnom gol za gol. Tek na samom kraju poluvremena Mia Tupek i Nikolina Žderić donose Sesvetama vodstvo od dva pogotka.

Isto je bilo u nastavku. Rukometašice Ivanića su prvo izjednačile, a zatim i minimalno povele. U 37. minuti Tina Barišić zabija za +2 Ivanića (15:13), ali brzo su to ulovile igračice Sesveta i ponovo vratile utakmicu u neizvjesne vode. Pobjedu gošćama u samoj završnici donose Doris Vlajsović i Dora Lukić koje su zabile dva za redom za konačnih 21:19. Lucija Peraica bila je prvo ime Sesveta sa sedam pogodaka, dok su se kod Ivanića s po pet pogodaka istakle Barišić i Marta Pezić.

Sesvete su sada sedme na tablici, do kraja prvenstva ima još dva kola, u narednom, 19. svibnja igraju dočekuju Trešnjevku, a u posljednjem kolu odlaze na gostovanje u Dugo Selo.