Sesvećanke pobijedile Trešnjevku u Kutiji šibica

Objavljeno: 3.10.2021. 10:25:17

U 4. kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene u subotu navečer Sesvete su pobijedile Trešnjevku s 24:29 (11:11).

Rukometašice Sesvete su u subotu navečer stigle do prvih bodova u gostima. Nakon što su u dosadašnja tri kola pobijedile jedino Zelinu, pa izgubile od Koke i (očekivano) od prejake Podravke, svi u klubu su priželjkivali bodove od ekipe koja će se u ovoj sezoni boriti za ostanak u ligi.

Veći dio utakmice je bio rezultatski izjednačen, a tako se otišlo i na odmor - 11:11. I veći dio nastavka utakmice bio je izjednačen, iako su više vodstva i  prvom i u drugom poluvremenu prednost imale gošće, pa je bilo samo pitanje vremena kad će slomiti protivnice.

To se dogodilo od 47. minute kad cure iz Sesveta rade mini seriju 3:0, a potom pred kraj i 4:0, da bi u konačnici ostvarile pobjedu od +5 razlike.

Najefikasnija u redovima Sesveta bila je Lana Jurina sa 7 postignutih pogodaka.

Naredno kolo igra se u srijedu, 13. listopada kad u Sesvete stiže Zrinski.

Sesvete: Lea Beličev 6,  Lea Zetović ;  Magali Lujić 6 (2), Mia Tupek 5 (1), Mihaela Bešen 2,  Ana Grlić 1, Magdalena Janković Miloš, Lucija Cvitanović, Lucija Krezo, Mia Brkić 3,  Nika Gavrilović 2, Nera Gunjević 3, Lara Zovko, Dorotea Ćoraš, Lana Jurina 7 (2), Tomica Curić

Trener: Davor Rokavec

Ažurirano: 17.3.2024. 11:33:29