Zakazale nišanske sprave, rukometašice Sesveta izgubile kod Trešnjevke

Objavljeno: 10.12.2017. 22:46:57

U 12. kolu 1. HRL za žene Sesvećanke izgubile od Trešnjevke, RK Trešnjevka – RK Sesvete Agroproteinka 21:16 (10:6)

Rukometašice Trešnjevke slavile su protiv djevojaka iz Sesveta, ali im to nije pomoglo da se pomaknu na tablici Lige. Krenulo je dosta dobro uz jake obrane pa je do 14, minute palo tek šest golova. Ana Anđelić tada postavlja 4:2, no ubrzo je Trešnjevka pojačala tempo igre i serijom 5-0 pobjegla na +3 (7:4). Tu prednost su zadržale i do odlaska na odmor kada je na semaforu stajalo 10:6.

U nastavku susreta Mia Bošnjak smanjuje zaostatak Sesveta, ali raspoložena Lea Beličev na vratima nije dopuštala nešto više gostujućim igračicama. U napadu je Trešnjevka bila uvjerljiva. Iva Galetić zabija za 15:10 u 48. minuti, a do kraja utakmice u uspjele zadržati to vodstvo i po posljednjem sučevu zvižduku upisale slavlje 21:16.

Najefikasnija kod Trešnjevke bila je Andrea Šimara sa šest pogodaka, a Lea Beličev sakupila je 13 obrana. U redovima Sesveta najbolja je bila Lucija Peraica s četiri zgoditka, tri je dodala Mia Bošnjak, a Petra Lovrenčević obranila je osam lopti.