WTA Prag - Poraz Ane Konjuh

Autor: Marina Mađerić
Objavljeno: 5.5.2017. 15:35:30

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Pragu.

Konjuh je u nastavku jučer prekinutog meča zbog mraka, izgubila od Latvijke Jelene Ostapenko 6-3, 4-6, 3-6.

Meč je prekinut pri rezultatu 6-3, 4-6, 1-1, a nastavak je odigrana danas.

Konjuh je sjajno krenula u drugi dan meča. Već u prvoj igri je načinila break i povela 2-1, a potom obranila svoj servis za vodstvo 3-1. Nažalost, nakon toga više nije osvojila niti jedan gem. Ostapenako je okrenula meč s dva oduzeta servisa i na koncu slavila 6-3.

Konjuh je u četvrtak osvojila prvi set iako je gubila sa 2-3, no potom je osvojila četiri gema zaredom oduzevši dva puta servis Ostapenko. Odličnu seriju 19-godišnja Dubrovčanka nastavila je i početkom drugog seta u kojemu je povela sa 2-0, ali tada je zastala što je njezina vršnjakinja iz Latvije iskoristila za povratak u dvoboj. Kod vodstva Ostapenko od 5-4 u drugom setu Konjuh je imala dvije prilike za poravnanje na 5-5 na svom servisu, a nakon što ih nije iskoristila Latvijka je uspjela realizirati svoju prvu set-loptu.

U maratonskom drugom gemu trećeg seta Konjuh je spasila "break-loptu" Ostapenko, da bi nakon što je uspjela realizirati svoju četvrtu priliku za 1-1 odlučeno je kako će se susret nastaviti u petak.

Ostapenko će nešto kasnije u polufinalu igrati protiv Čehinje Kristyne Pliškove.