U Vinskom gradu od narednog tjedna posjetitelji će moći uživati u ponudi 350 različitih vina

Autor: Borko Samec
Objavljeno: 20.6.2025. 15:32:32
U Vinskom gradu od narednog tjedna posjetitelji će moći uživati u ponudi 350 različitih vina

Foto: Plakat

Od 24. lipnja  do 6. srpnja 2025.  na Trgu FranjeTuđmana u Zagrebu moći će se kušati 350 različitih vina.



Vinara  je ove godine  trideset iz Hrvatske  i iz inozemstva. Posjetitelji će ove godine  imati priliku kušati vina iz Slavonije - Enosophia, Galić, Josić, Kast, Markota,  Martin Albus, Vinarija Kutjevo, iz Središnje Hrvatske – Iuris Winery, Kopjar, Kostanjevec, Kotolenko, Petrač, Podrum Mladina i Štampar, iz Istre – Benvenuti, Cattunar, Deklić, Fakin, Marčeta, Matić vina, Rossi destilerija i Roxanich te iz Dalmacije– Delmati, Skaramuča i Vislander. Inozemnu ponudu čine slovenske vinarije Radgonske gorice i Simčič – Karol&Igor&Marijan, iz Sjeverne Makedonije vinarija Tikveš te franuski Lillet i talijanska Astoria. 


Osim vina, posjetitelje očekuje veliki izbor koktela na kućici Cocktails by Roto te ponuda piva Erdinger. Ponudu vina prati i gastronomska ponuda – Mrav Burger, Međimursko pile, President selekcija sireva te Matić delicije.  


Poslijepodneva rezervirana za program kreativnih radionica. Paint&Winebitb bit će izrada keramike, Clay&Wine, oslikavanje vinskih čaša GlassArt&Wine, te oslikavanje torbi i majica, BagArt&Wine i T-shirtArt&wine. Uz svaku radionicu kušat će se i vina jedne od vinarija, a zainteresirani svoje mjesto na radionici mogu osigurati već sada putem linka https://linkbio.co/Vinskigrad . 


U četvrtak 26. lipnja održat će se i kulinarska radionica Pile&Mile u organizaciji Međimurskog pileta. Za najmlađe posjetitelje osiguran je Dukat junior dječji kutak, koji roditeljima omogućuje bezbrižno uživanje u Roto i Romerquelle lounge zoni.


Večernja druženja u Vinskom gradu donose   glazbene programe. U srijedu, 25. lipnja očekuje se Say Cheese party by President, uz nastup DJ Ved Cruza i saksofon live. Petak i subota, 28. i 29. lipnja, rezervirani su za DJ Kancu od 21 sat,  petak, 4. srpnja pretvara se u "Pop me a glass" party by DJ Lorenzo, a u subotu 5. srpnja posjetitelje očekuje  "Vodi me u Disco" party by Bocca Sofistifunk. Za  ljetnu atmosferu svih ostalih dana pobrinut će se playlista Laganini FM radija. 


Radno vrijeme Vinskog grada svakog dana je od 17:30 do 00:00, a petkom i subotom do 1 iza ponoći. Ulaz na festival je besplatan, na ulazu je potrebno unajmiti staklenu vinsku čašu za 5 €, a organizatori žele istaknuti da je plaćanje na vinskim kućicama isključivo karticama.


Vezane vijesti
Ažurirano: 5.6.2025. 16:58:36

Create Account