Košarkaši Sesveta izgubili od Zapada u zadnjim minutama

Objavljeno: 27.1.2019. 21:13:30

Sveci su na domaćem terenu ispustili pobjedu u vrlo lošoj zadnjoj četvrtini, iako su veći dio susreta bili bolji. Na kraju 87:91 (48:36)

U 10. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige Centar košarkaši Sesveta prokockali su gotovo već dobivenu utakmicu pred sam kraj. U prvom poluvremenu nakon kratkog početnog vodstva gostiju, preuzeli su inicijativu, te na poluvrijeme otišli s + 12 koševa. Što se to dogodilo u drugom poluvremenu teško je objasniti. Iako je treća četvrtina izgubljena sa 7 koševa razlike, domaći su još bili u vodstvu i dobro parirali gostima. A onda u posljednjoj četvrtini kao da je sve stalo, kao da su noge otežale.

Počelo se griješiti u napadu, te primati lake koševe. Još 4. minute prije završetka utakmice   Sesvećani imaju odličan rezultat 84-75, no serija trica gostujućih košarkaša i niz naših neobjašnjivih pogrešaka donose pobjedu gostima.

Ovim porazom Sesvete su pale na treće mjesto, a na čelo je izbio Samobor pobjedom u gostima, dok je Zapad sada drugi. U narednom kolu je možda i naše najteže gostovanje upravo kod vodećih Samoboraca. Tko bu pil vino z lonci znat će se 2. veljače kasno na večer, utakmica počinje u 20 sati.