Pobjedom u Zagrebu Sveci postali prvaci 2. lige Centar!

Objavljeno: 17.3.2019. 9:59:23

U vrlo izjednačenoj utakmici košarkaši Sesveta jučer su u gostima u Zagrebu pobijedili Univers sa 75:72 (29:29) i time kolo prije kraja postali prvaci.

Bila je to teška i dramatična utakmica u koju su Sesvećani ipak ušli bolje i prvu četvrtinu dobili s 21:13. Bude se domaće, drugu četvrtinu dobivaju oni sa 16:8 i na odmor se odlazi s izjednačenim rezultatom 29:29. U igri koš za koš, domaći se u nastavku malo bolje snalaze, dobivaju treću četvrtinu s tri poena, no u posljednjem dijelu utakmice Saintsi konsolidiraju redove, postaju efikasniji i bolji u obrani te s + 6 završavaju zadnji period što im u konačnici donosi pobjedu od +3 za velikih 75:72. Obzirom da je Samobor pobijedio najozbiljnijeg suparnika Sesvećana, momčad Zapada, kolo prije kraja Sesvećani su osigurali naslov prvaka 2. Lige centar i po završetku prvenstva nastavljaju natjecanje u kvalifikacijama za ulazak u 1. ligu.

Iako oslabljeni ozljedama što automatski znači i kraću klupu, naši košarkaši cijelu su sezonu odradili gotovo besprijekorno, a zanimljivo je to što niti jednu utakmicu nisu izgubili u gostima!

Bit će još prilike za slavlje, a pogotovo ako se uspije izorganizirati želja trenera Tomislava Vouka da se kvalifikacijski turnir odigra u Sesvetama.