Sesvete svladale Ivanić s + 16 koševa

Objavljeno: 17.2.2019. 13:20:29

U 13. kolu 2. HKL-a košarkaši Sesveta pobijedili su goste iz Ivanića s 81:65 (48:40)

Na domaćem terenu u dvorani Jelkovec Sveci su, mogli bismo reći, rutinski pobijedili fenjeraše iz Ivanića u ipak pomalo turbulentnoj utakmici.

Prvu četvrtinu košarkaši su odradili potpuno rutinski i dobili 36:20. Nitko ne zna što se potom dogodilo u drugoj četvrtini koju su domaći izgubili s 8 razlike - 12:20. Ipak poluvrijeme nosi pozitivu, 48:40.

U nastavku, u trećoj četvrtini pomislili smo da su redovi konsolidirani, međutim i ta četvrtina se gubi s jednim poenom, 14:15. Nakon prve četvrtine, očito je bila po srijedi podcijenjenost protivnika, pa kad se to dogodi, slijedi kazna. Ipak, nije bilo kazne u pravom smislu te riječi, jer po srijedi je ipak prevelika razlika u kvaliteti jedne i druge momčadi, pa su tako Sesvećani u posljednjoj četvrtini se posložili i dobili ju s + 9 razlike - 19:10, a ujedno time i cijelu utakmicu s + 16.

U poluvremenu klub je čestitao svojim kadetima koji su osvojili naslov prvaka u svojoj kadetskoj konkurenciji, uz pljesak svih navijača.

U narednom kolu Sesvete odlaze u goste osmoplasiranom Podsusedu.