U velikoj borbi Sveci pobijedili Studente

Objavljeno: 7.12.2019. 23:13:55

U 9. kolu Prve muške košarkaške lige u subotu navečer pobjeda KK Sesvete nad AKK Universitasom 72:64.

Početak utakmice nije obećavao, gosti su bolje otvorili i dobili prvu četvrtinu 14:21. Domaći pojačavaju tempo i dobivaju drugu četvrtinu s + 8, odnosno na poluvremenu 32:31.

U nastavku tijesno, Sesvećani osvajaju s poenom viška i treću četvrtinu, a u posljednjoj pred kraj više nije bilo sumnje u to tko će ovaj put pobijediti.

BIla je to ujedno i prva pobjeda novog trenera Josipa Bulajića.  Najkorisniji igrač Sesveta uobičajeno je bio Dario Papak postigavši 21 poen uz 8 skokova i 7 asistencija.  Ovom pobjedom Sveci su se konačno podigli s posljednjeg mjesta, sada su 11.

Sesvete: Karlo Findri, Matej Krajačić 5, Filip Tušek 15, Antonio Mišić 5, Mislav Oršanić 2, Dario Papak 21, Ivan Piasevoli 6, Philip Babić 11, Filip Vranješ, Ivan Perković 1, Bonislav Bošnjak i Franko Dugandžić 5.

Trener: Josip Bulajić