Nexe u svojoj dvorani teško se namučio protiv izvrsnih Sesveta

Objavljeno: 5.3.2023. 11:56:22

U susretu 4. kola Lige za prvaka Paket 24 Premijer lige u Našicama Nexe - Sesvete 32:29 (18:14).

Vrlo zanimljiv susret odigrali su u subotu navečer u Našicama domaći Nexe i Sesvete. Domaćin je tek u završnih deset minuta prvoga dijela uspio primiriti ambicije gostiju za iznenađenjem. Punih 20. minuta bio je to izjednačen susret ili s minimalnom prednosti domaćina. A onda je sastav iz Našica prvi put uspio povezati četiri pogotka u nizu i pobjeći na prednost od pet pogodaka (16:11). Do predaha su uspjeli održati četiri i relativno mirno otići u svlačionicu (18:14).

Drugi dio, domaćin otvara s još dva pogotka i diže svoju prednost na plus šest (20:14). Druge momčadi bi se kod takve razlike obično predale, ali ne i Sesvete. Naime, u samo tri minute gosti su zabili četiri pogotka i utakmicu vratili u vode neizvjesnosti (20:18). I sjajno su se držali sve do same završnice. Četiri puta su bili na minus jedan (21:20, 22:21, 25:24, 26:25). Otpor gostiju je slomljen u posljednjih sedam - osam minuta. Završilo je 32:29.

Prvo ime susreta svakako je bio vratar Sesveta Filip Perić koji je obranio čak 15 udaraca snažnih našičkih napadača, dok su domaći vratari zajedno imali 14 obrana.

Najefikasniji kod Sesveta bio je Patrik Hršak utrpavši protivnicima čak 8 golova. Dumenčić je postigao 6.

Sesvećani su unatoč ovog poraza i nadalje treća momčad u poretku.

Sesvete: Filip Perić (15), Stipe Purić; Aleksandar Čaprić 3, Darko Krndelj 1, Nikola Jelovčić, Zlatko Raužan 3, Ivan Dumenčić 6 (3), Daniel Vusić, Filip Turčić 3, Patrik Hršak 8, Mislav Šuker 3, Mario Zakić, Davor Gavrić, Fran Zovak 1, David Štrković 1 i Leon Lukačec

Ažurirano: 17.4.2024. 9:04:48