Rukometašice Sesveta izgubile u Splitu od iskusnijih protivnica

Objavljeno: 10.10.2022. 13:49:36

U 4. kolu 1. HRL-a za žene u Splitu Split 2010 - Sesvete Agroproteinka 29:26 (15:10).

U posljednjem susretu 4. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Split 2010 pobijedio je Sesvete 29:26

Nakon solidnog početka i tri vodstva 0:1, 1:2, 2:3, mladi sastav Sesveta brzo je potonuo. Split 2010 je s tri pogotka za redom brzo odjurio na 6:3. i zadržao odnosno u nekoliko navrata i povećao tu prednost, sve do konačnih 15:10 na poluvremenu. Inače, najveća razlike u prvom dijelu bila je plus šest.

U drugom dijelu igralo se praktički stalno pogodak za pogodak. Split je mudro čuvao svoju prednost. Ali, uporne gošće nisu se mirile s tim. Nakon desetak minuta igre uspjele su nanizati tri pogotka za redom i doći na minimalan zaostatak (19:18). Domaćin je odgovorio još jačom serijom 5:1 pa je ponovno pobjegao na pet pogodaka razlike (24:19).

Sesvete su još jedanput uhvatile priključak i bile na pogodak zaostatka (26:25) u 56. minuti. Ali, do konačnog preokreta ipak nisu mogle. Splićanke su na kraju slavile 29:26.

Najefikasnija u redovima Sesveta bila je Ana – Marija Bikić sa šest pogodaka.

U narednom kolu u subotu, 16. listopada Sesvećanke dočekuju varaždinsku Koku,

Sesvete: Veronika Mamić, Lucija Rezo, Lea Zetović (9); Tina Wurth,  Kala Kosovac 4, Mihaela Bešen  4(1), Petra Krezo, Magdalena Janković Miloš 1, Lucija Krezo 4 (1), Nika Gavrilović 4, Lara Zovko, Ana-Marija Bikić 6, Sara Jukić 3, Lana Jurina i Katja Hunjadi

Trener: Miran Ognjenović

Ažurirano: 17.3.2024. 11:33:29