Sesvećanke očekivano pobijedile slabašnu Zelinu

Objavljeno: 13.2.2022. 15:46:08

U 14. kolu 1. HRL-a za žene Sesvete su pobijedile Zelinu s 31:21 (14:11).

Sesvete nisu propustile priliku uzeti nove bodove protiv slabašne Zeline. Gošće su susret otvorile s četiri pogotka u nizu. Zelina je nakon toga imala jako lijepih šest minuta i uspjela doći na minus jedan 7:8. Ipak, Sesvećanke su mirnije u završnici prvoga dijela pa na predah odlaze s plus tri 11:14.

Poput prvoga, gošće odlično počinju i drugo poluvrijeme. Opet su dale četiri pogotka za redom i u 35. minuti podigle svoju prednost na šest pogodaka 12:18. Ali domaće rukometašice se ne predaju. Na ulasku u posljednjih deset minuta bile su na minus tri 19:22. I čini se da su u završnici platile cijenu te jurnjave za zaostatkom. Sesvete su u deset minuta napravile niz od 1:8, i bez prevelikog stresa privele susret kraju.

Najefikasnija igračica kod Sesveta bila je Lana Jurina s devet pogodaka a Mihaela Bešen pridodala je sedam pogodaka.

Sesvete: Lea Zetović 3, Lea Beličev 4; Magali Lujić 3, Mia Tupek 5(3), Mihaela Bešen 7, Ana Grlić, Magdalena Janković Miloš, Lucija Cvitanović 1, Lucija Krezo 1, Mia Brkić 2, Nika Gavrilović 2, Nera Gunjević, Katja Hunjadi, Dorotea Ćoraš, Sara Jukić 1 i Lana Jurina 9 (1)

Trener: Davor Rokavec

Ažurirano: 17.3.2024. 11:33:29