U dramatičnoj utakmici u Pločama Dalmatinke ipak bolje od rukometašica Sesveta

Objavljeno: 6.2.2022. 9:52:16

U 14. kolu 1. HRL-a za žene Dalmatinka je pobijedila Sesvete Agroproteinku s 29:25 (12:11).

Izvrsnu utakmicu odigrale su mlade sesvetske rukometašice protiv ekipe iz vrha poretka, trećeplasirane Dalmatinke iz Ploča. Bio je to vrlo neizvjestan susret s čak devet izjednačenja u  prvih 40. minuta. U prvom dijelu najveća razlika sastava iz Ploča bila je plus tri. Na poluvremenu pak, samo jedan 12:11.

U nastavku susreta nakon cijele serije izjednačenja u drugom dijelu Dalmatinka uspijeva postići pet pogodaka zaredom i pobjeći na plus četiri 23:19. I tu je čini se, bio kraj nadanjima Sesveta da bi mogle do boda ili bodova u Pločama. Doduše, devet minuta prije kraja bile su na minus dva, ali se domaći sastav ponovno uozbiljio u završnici i s tri pogotka zaredom riješio sve dvojbe. Najefikasnija u redovima Sesveta bila je Lana Jurina.

SESVETE: Zetović (3), Beličev (3); Tupek 5 (2), Bešen 2, Grlić, Janković Miloš, Cvitanović, Krezo 2, Brkić 2, Gavrilović 4, Gunjević 4, Ćoraš, Jukić, Jurina 6 (1), Hunjadi.

TRENER: Davor Rokavec

Ažurirano: 22.4.2024. 9:06:51