U Trogiru peta pobjeda u nizu rukometašica Sesveta za siguran ostanak u ligi

Objavljeno: 23.4.2023. 10:13:26

U 22. kolu 1. HRL-a za žene pobjeda naših rukometašica u gostima,  Trogir 58 - Sesvete Agroproteinka 25:32 (14:17).

Rukometašice Sesveta nisu propustile priliku osvojiti bodove protiv slabašne ekipe Trogira 58 s dna poretka i tako pobjeći u sigurnu zonu sredine tablice. Domaće rukometašice su bolje ušle u susret i vodile prvih desetak minuta. Onda Sesvećanke uspijevaju povezati svoje redove na pravi način i preuzimaju kontrolu nad rezultatom i susretom.

Ipak, do prve ozbiljnije prednosti morale su čekati završnih pet minuta prvoga dijela kada su napravile niz od 1:5, i na predah otišle s plus četiri (14:17).

Još petnaestak minuta drugog poluvremena bilo je još malo neizvijeno, no tada gostujući sastav odlazi na šest razlike i domaće posustaju. Sesvećanke su rutinski odradile zadnju četvrtinu susreta i stigle do jako važne pobjede. . Uz 14 obrana Lee Zetović, najefikasnije igračice Sesveta bile su Lana Jurina s devet te Lucija Krezo sa sedam pogodaka.

Sesvete: Lucija Rezo, Lea Zetović (14); Tina Wurth, Magali Lujić 1, Mihaela Bešen 3, Petra Krezo, Magdalena Janković Miloš 1, Lucija Krezo 7, Nika Gavrilović 6, Anamaria Puđa, Lara Zovko 2, Ana-Marija Bikić 2), Sara Jukić,  Lana Jurina 9 (3) i Katja Hunjadi 1

Trener: Nikola Škorić

Ažurirano: 17.3.2024. 11:33:29