Davis cup: Kolumbija - Hrvatska 1-4

Objavljeno: 17.9.2017. 22:58:02

Hrvatska Davis cup reprezentacija je slavila u meču za ostanak u Svjetskoj skupini u Bogoti protiv Kolumbije s konačnih 4-1.

Četvrti bod donio je, u dvoboju vez rezultatske važnosti, debitant Viktor Galović koji je s 6-4, 2-6, 6-2 slavio protiv Alejandra Gonzalesa.

Ranije je pobjednički bod donio Marin Čilić pobjedom nad najboljim kolumbijskim igračem Santiagom Giraldom u tri seta 6-3, 6-4, 6-4, pa je Marin postao junak naše pobjede u Bogoti s oba pojedinačna trijumfa i onim presudnim u paru s Nikolom Mektićem.

Čilić je protiv Giralda, 131. igrača svijeta, opravdao naslov petog igrača svijeta te niti jednom u meču nije dopustio protivniku oduzimanje njegova servisa. Marinu je u svakom od setova po jednom oduzimao servis Kolumbijcu - u prvom setu odmah na početku za 2-0, u drugom za 3-2, da bi u trećem presudan bio sedmi gem.

Hrvatska je u veljači ove godine izgubila od Španjolske (2-3) te se dovela u situaciju da igra za ostanak na neugodnom gostovanju u Kolumbiji.