Muguruza osvojila Wimbledon

Objavljeno: 15.7.2017. 17:54:45

Španjolska tenisačica Garbine Muguruza (23) po prvi puta u karijeri osvojila je Grand Slam turnir u Wimbledonu nakon što je u subotnjem finalu svladala peterostruku pobjednicu u All England Clubu Amerikanku Venus Williams sa 7-5, 6-0 poslije sat i 17 minuta igre.

Ključnim se pokazao 10. gem prvog seta, kada je Venus Williams kod vodstva 5-4 imala dvije "break-lopte" koje su joj mogle donijeti set. No, Muguruza se je uspjela spasiti i u sljedećem gemu oduzima servis Amerikanki i to joj je otvorilo vrata za osvajanje prvog seta.

Nakon toga raspala se igra 37-godišnje Venus Williams i Muguruza je prohujala kroz drugi set i na kraju slavila sa 7-5, 6-0

Muguruza, koja je rođena u Venezueli, po treći je puta igrala u Grand Slam finalu, a drugi puta u Wimbledonu. Prvi puta, 2015. godine, poražena je od Serene Williams u All England Clubu, a prošle je godine osvojila premijerni Grand Slam naslov u Roland Garrosu uzvrativši Sereni za poraz u finalu Wimbledona.

Za Venus Williams, koja je pet puta slavila u Wimbledonu (2000, 2001, 2005, 2007, 2008) i dva puta na US Openu (2000, 2001),  ovo je bilo  drugo Grand Slam finale ove godine, na početku sezone izgubila je u finalu Australian Opena od sestre Serena Williams.

Ažurirano: 26.5.2022. 15:38:10