PIJANI RECIDIVIST ZA VOLANOM: Zaustavljen u Belovaru s 1,74 promila pod zabranom, sud mu odrezao visoku kaznu

Autor: Borko Samec
Objavljeno: 14.4.2026. 10:11:30
PIJANI RECIDIVIST ZA VOLANOM: Zaustavljen u Belovaru s 1,74 promila pod zabranom, sud mu odrezao visoku kaznu

Foto: PUZ

Presuda nakon policijskog nadzora: 49-godišnjak će zbog niza prometnih prekršaja morati platiti 3.820 eura, dok mu je vozačka dozvola ponovno oduzeta, ovaj put na deset mjeseci.


Protekle nedjelje, 12. travnja, oko 14:30 sati, policijski službenici Mobilne jedinice prometne policije Ravnateljstva policije zaustavili su u Varaždinskoj ulici kod kućnog broja 8 u Belovaru 49-godišnjeg vozača koji je upravljao osobnim automobilom krapinskih registarskih oznaka.


Rutinska kontrola prometne policije otkrila je šokantan niz prekršaja. Naime, utvrđeno je da je muškarac upravljao neregistriranim vozilom, i to pod utjecajem alkohola od 1,74 g/kg. Da stvar bude gora, vozač je za volan sjeo unatoč tome što mu je već ranije izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije, a tijekom vožnje nije koristio ni sigurnosni pojas.


Zbog opasnosti od nastavljanja činjenja prekršaja, vozač je odmah uhićen te uz optužni prijedlog doveden na nadležni prekršajni sud.


Zagrebačka policija je u svom prijedlogu tražila strogu kaznu od 5.520 eura i godinu dana zabrane vožnje, no sud je donio nešto blažu  presudu. Vozač je proglašen krivim i kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 3.820 eura, uz novu zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od deset mjeseci.


Ovaj slučaj još je jedno upozorenje policije o nultoj toleranciji prema vozačima koji pod utjecajem alkohola i bez važećih isprava ugrožavaju sigurnost svih sudionika u prometu.


Podijeli na Facebooku
Vezane vijesti
Ažurirano: 5.5.2026. 10:41:48

Create Account