Raskrižje Kašinska/Trakošćanska ponovo sinoć uzelo danak, do kada tako?

Autor: Borko Samec
Objavljeno: 22.11.2025. 12:25:22
Raskrižje Kašinska/Trakošćanska ponovo sinoć uzelo danak, do kada tako?

Foto: Privatna fotografija

Treba li i hoće li netko na tom opasnom raskrižju netko poginuti da se nadležni za gradski promet sjete nešto korisno poduzeti.




Jedno od najopasnijih raskrižja u Sesvetama svakako je Kašinska/Trakošćanska na kojemu se do sada dogodilo na desetke prometnih incidenata, od onih gotovo beznačajnih s kozmetičkom štetom, pa sve do težih ozljeda sudionika nesreća.  O tome smo raskrižju  do sada već više puta pisali, Vijeće gradske četvrti Sesvete tražilo je u više navrata cjelovito rješenje problema, no nadležni do sada nisu poduzeli ništa više od postavljanja uzdignutih ploha neposredno prije raskrižja u Kašinskoj i Trakošćanskoj, no, očito da niti to nije spriječilo sinoćnju nesreću u kojoj je jedno vozilo završilo na krovu.


Same posljedice te nesreće ovoga puta, srećom, nisu teške, pa se njome nećemo baviti, negoli samim raskrižjem.

Najveći problem je preglednost i to ona prilikom dolaska u raskriže Kašinskom iz pravca centra, u pravcu sjevera. Vozač nema gotovo nikakvu preglednost na desnu stranu, nego mora ući u samo raskrižje gotovo do pola vozila, da može vidjeti vozilo koje dolazi s desna. 


Na to smo puno puta do sada upozoravali, ali kao da nikoga od nadležnih instanci nije briga", kaže nam predsjednik VGČ Sesvete Dražen Markota kojega smo upitali što se poduzima po pitanju tog opasnog dijela sesvetskih prometnica. 


"Jedino što smo do sada uspjeli jest napraviti ove dvije uzdignute plohe koje bi trebale smiriti promet prilikom nadolaska vozila na raskrižje i smiruje ga, ali i sami znate da budala uvijek ima, neki preko toga samo prelete. Također postavili smo i stupiće  na nogostupu uz Kašinsku ispred kafića na samom raskrižju gdje su se prije parkirali auti, pola na nogostupu, pola na cesti i onemogućavali pješacima normalan prolazak, nego su morali silaziti na kolnik što je jako opasno", nastavlja Markota dodajući da će Vijeće tražiti reviziju nogostupa od ovoga raskrižja do vrtića Šegrt Hlapić.  


Tamo je nogostup širok tek šezdesetak centimetara što je zapravo grozota, pa životno su ugroženi svi pješaci, a najviše, naravno najmlađi koje roditelji vode u vrtić ili djeca koja idu u školu. To se na bilo koji način mora ispraviti i proširiti", rezolutan je Markota tvrdeći pri tom da je dosta slab odgovor gradskih tijela na prijedloge i zahtjeve Vijeća.


"Imamo jedan prometni problem u Sesvetskoj Selnici, te smo još 3. travnja zatražili od nadležnog ureda očevid, međutim, do dan danas on još nije napravljen što samo po sebi govori o efikasnosti gradske uprave, a i onih koji je vode", zaključuje predsjednik VGČ Sesvete, dodajući na naše pitanje zašto se na raskrižju Kašinska/Trakošćanska ne postavi semafor sa prometnim senzorom što bi trebalo značajno podići sigurnost svim sudionika u prometu, kako je takav zahtjev Vijeće već podnijelo u veljači 2022. godine  međutim i on je odbijen.


Sesvetsko Vijeće traži semafor za raskrižje Kašinska/Trakošćanska


"Čini mi se da, na žalost, po dobrom starom običaju, dok netko tu ne pogine, neće se ništa značajnije promijeniti. Jako bih volio da sam potpuno u krivu", zaključuje Markota priču oko opasnog sesvetskog raskrižja.


Vezane vijesti
Ažurirano: 30.11.2025. 13:10:54

Create Account