HNL: Dinamo protutnjao Osijekom, Rijeka uvjerljiva

Objavljeno: 11.2.2018. 11:02:18

Nogometaši Dinama i Rijeke ušli su u nastavak sezone uvjerljivim pobjedama. Dinamo je u derbiju kola na stadionu Gradski vrt pobijedio Osijek 4:2, dok je Rijeka na Rujevici slavila protiv Istre 1961 sa 4:0.

Dinamo je 'protutnjao' Osijekom i nakon 70 minuta igre vodio je 4:0. Gosti su se samoj završnici opustili pa je Osijek ublažio poraz s dva pogotka. Bila je to najuvjerljivija pobjeda Dinama u Gradskom vrtu nakon kolovoza 2011. kada je slavio 4-0.

Modri su poveli u 17. minuti lijepim pogotkom El Arabija Hillel Soudanija. Petar Stojanović je na desnoj strani progirao u prostor Soudanija koji je iz voleja zabio u gornji lijevi kut gola za svoj 12. ligaški pogodak ove sezone. Alžirski reprezentativac je bio u glavnoj ulozi i kod drugog pogotka Dinama. Sjajno je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor te na drugoj vratnici pronašao kapetana Arijana Ademija koji je s pet metara lako zabio loptu u mrežu.

Na 3:0 je povisio Olmo u 57. minuti. Mladi Španjolac je ukrao loptu, lijepo se okrenuo prema golu i iskosa sa 15 metara poslao loptu u donji desni kut gola za visokih 3:0. U 68. minuti Ademi je pogodio za 4:0, a do kraja utakmice poraz domaćina ublažili su Grezda u 75. minuti i Boban u 78. minuti.

Rijeka nije imala previše problema protiv problemima uzdrmane Istre 1961. Domaćin je poveo u 33. minuti golom Jakova Puljića, a ako su postojale ikakve sumnje u ishod, Rijeka ih je otklonila drugim pogotkom na otvaranju drugog poluvremena. Igrala se 49. minuta kada je Kvržić sjajno proigrao Čolaka, koji je izbio pred gol Istre i pospremio loptu u bliži kut za svoj prvijenac u službenom debiju u bijelom dresu. Navijači nisu dugo trebali čekati na novo slavlje. U 56. minuti Matic Črnic, koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru, se riješio pratnje Zgrablića i Halilovića i sjajno pogodio sa 25 metara za 3:0. Utakmicu je zaključio Leonard Zuta prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca u 89. minuti.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 53 boda, Rijeka je druga sa 38 bodova koliko ima i hajduk na trećem mjestu, no Splićani imaju i utakmicu manje. Osijek je pao na četvrto mjesto sa 36 bodova.