Težak poraz Rijeke: Rijeka - Austria 1-4

Objavljeno: 2.11.2017. 22:18:13

U susretu 4. kola D skupine Europske lige Rijeka je na Rujevici izgubila od bečke Austrije 1-4 i još se više udaljila od plasmana u drugi krug natjecanja.

Hrvatski prvak je prije 14 dana slavio u Beču 3-1, no večeras su Austrijanci uzvratili na Rujevici ostvarivši još uvjerljiviju pobjedu.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Dominik Prokop (41, 62), a golove za goste zabili su i Tarkan Serbest (73), te Cristoph Monschein (83). Za Rijeku je zabio Domagoj Pavičić (61), dok je Josip Mišić u 72. minuti zaradio isključenje.

Gosti su poveli u 41. minuti golom Prokopa koji je prošao 'kroz' trojicu igrača Rijeke i zabio pored nemoćnog Prskala. Rijeka je uspjela izjednačiti u 61. minuti golom Pavičića na dodavanje Gorgona. Međutim, u idućem napadu gosti su stigli do novog vodstva, a strijelac je ponovo bio Prokop.

Najbolji igrač austrijskog sastav je u 72. minuti isprovocirao Josipa Mišića koji je zaradio isključenje, a kada je dvije minute kasnije Tarkan Serbest zabio za 3-1 priči je bio kraj. Do kraja utakmice pogodak za goste zabio je i Monschein.

U drugom susretu iz ove skupine AEK i Milan su odigrali 0-0, baš kao i prije dva tjedna na San Siru.

Marko Livaja je za AEK zaigrao od 60. minute, dok je Nikola Kalinić u dresu Milana dobio priliku u zadnjih devet minuta.

Nakon četiri kola na ljestvici vodi Milan s osam bodova AEK ima šest, Austrija četiri boda, dok je Rijeka na začelju s tri boda.

U idućem kolu Rijeka 23. studenog gostuje u Ateni kod AEK-a, dok se u drugom susretu sastaju Milan i Austrija. Natjecanje po skupinama završava 7. prosinca susretima Rijeka - Milan i Austrija - AEK.