Podnošljiv poraz Sesveta protiv favoriziranog Zagreba

Objavljeno: 17.9.2023. 10:37:35

U drugom kolu Paket24 Premijer lige Zagreb je pobijedio Sesvete s 36:30 (18:11).

Sesvećani su u subotu pružili dostojan otpor domaćim igračima. Rukometaši Zagreba dali su gas do daske protiv Sesveta u želji da od početka susreta dominiraju. Već u 7. minuti vodili su 5:1. Sesvete jednostavno nisu imale rješenja za čvrstu, agresivnu obranu domaćina. Nekoliko puta su doduše bili na minus tri, ali na kraju prvoga dijela ipak su zaostali sedam pogodaka (18:11).

Ništa se bitnije nije promijenilo u drugom dijelu. Zagreb je ostao do kraja ozbiljan i malo po malo, dizao svoju prednost, do najveće od 11 razlike. Na kraju je završilo s plus šest, jer su gosti u posljednjih pet minuta napravili seriju od 1:6, kad je na parketu domaćina bila druga momčad. No, pobjeda u ovom susretu nije pomogla treneru Slavku Goluži koji je nakon susreta smijenjen. Momčad će tako do daljnjega voditi njegov pomoćnik Andrija Nikolić.

Prvo ime Sesveta bio je Ivan Dumenčić sa sedam pogodaka.

Sesvete: Filip Perić (2), Marko Prpić (3), Leo Branko Sunajko; Patrik Hršak 1, Nikola Jelovčić 5, Ivan Dumenčić 7, Josip Tomić 4 (1), Filip Turčić 2 (2), Zlatko Raužan 4, Davor Gavrić 3, Karlo Godec 1, David Štrković 1, Nikola Finek 1, Matej Ćuk 1 Ante Lasan i Josip Topić

Trener: Silvio Ivandija

Ažurirano: 28.4.2024. 9:42:42