Senzacija izostala, Zagreb protiv Sesveta pokazao da je ipak za klasu bolji

Objavljeno: 26.2.2024. 9:38:08

U 2. kolu Lige za prvaka Paket24 Premijer lige u Kutiji šibica Zagreb je pobijedio Sesvete 35:22 (17:10).

Nakon fantastične pobjede nad favoriziranim Nexeom, igrači Sesveta, ali i navijači imali su se pravo nadati da će, ako ništa drugo uspjeti ravnopravno parirati velikoj, europskoj momčadi Zagreba, no, to se nije dogodilo. Pokazalo se da je razlika još uvijek prevelika i da je Zagreb još uvijek planeta za sebe u hrvatskom rukometu.

Ipak, Sesvete su otvorile utakmicu s dva pogotka i vodstvom 0:2 što je odmah zazvonilo na uzbunu u zagrebovim redovima koji se onda  “uozbiljio“, konsolidirao, te okrenuo igru i rezultat u svoju korist. Momčad Andrije Nikolića imala je +5 već u 14. minuti (10:5). Do isteka prvih 30 minuta, prednost domaćina stalno je rasla. Na poluvremenu je bilo 17:10.

U nastavku, Zagrebaši su povećali svoju prednost, dok im Sesvećani nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. U nekoliko navrata domaći su imali dvoznamenkasti plus (22:12, 25:13, 30:16, da bi na koncu susret završio s  +13 u korist Zagreba.

Najefikasniji na utakmici bio je domaći igrač Filip Glavaš s devet pogodaka, a kod Sesveta, prvo ime Nikola Jelovčić s pet zgoditaka.

U narednom 3. kolu Sesvete kod kuće u nedjelju 3. ožujka dočekuju momčad Bjelin Spačvu Vinkovci.

Sesvete: Filip Perić (9), Marko Prpić (2); Aleksandar Čaprić 2, Patrik Hršak 4, Nikola Jelovčić 5, Ivan Dumenčić, Josip Tomić 3 (1), Filip Turčić 4 (3), Zlatko Raužan, Mislav Šuker, Davor Gavrić 2, Karlo Godec 1, Nikola Finek, Matej Ćuk 1 i Josip Topić

Trener: Igor Vori

Ažurirano: 22.4.2024. 8:00:50