Dugoselske rukometašice slavile u Sesvetama domaće posustale u drugom poluvremenu

Objavljeno: 17.9.2023. 12:04:59

Nakon drugog kola 2. Hrvatske rukometne lige za žene Sesvete još bez bodova, jučer u gimnazijskoj dvorani Sesvete : Dugo Selo 30:37 (17:13).

Dugo Selo, objektivno jača i iskusnija ekipa za koju igraju i tri bivše igračice Sesveta došlo je jučer u gimnazijskoj sportskoj dvorani do novih bodova, dok će domaća ekipa bodove morati potražiti negdje drugdje.

Domaćim rukometašicama pripalo je prvo, gošćama drugo poluvrijeme. Sesvećanke su otvorile susret s 3:0, odnosno 4:1. Ali gošće su sve to stigle i u 9. minuti bile na 5:5. Domaći sastav nije posustao. Dapače. Do kraja prvoga dijela uspio je stvoriti četiri pogotka viška i relativno mirno otići na predah (17:13).

U nastavku je viđeno nešto nevjerojatno. Još prvih šest-sedam minuta domaće vode s pet odnosno u dva navrata šest pogodaka, da bi potom potpuno pale. Dugoselke rade nekoliko serija povezanih pogodaka što  domaće više nisu mogle stići i na kraju je susret završio na minus sedam (30:37). Očito da je puno iskusnija ekipa Dugog Sela smokva snage i pokazala iskustvo i kvalitetu, te preokrenula u svoju korist.

S 13 pogodaka Lana Jurina vukla je Sesvete, sedam je pridodala Magali Lujić. Za Dugo Selo najefikasnije su bile bivše igračice Sesveta, osam pogodaka Petre Dičak, sedam Bernarde Čalušić.

Sesvete: Veronika Mamić (12), Lucija Rezo, Lea Krznar; Tina Würth,  Magali Lujić 7, Nika Peričić, Petra Krezo, Magdalena Janković Miloš, Lucija Krezo 4, Nika Gavrilović 2, Anamaria Puđa, Lara Zovko, Ana-Marija Bikić 2, Sara Jukić, Lana Jurina 13 (4) i Katja Hunjadi 2

Trener: Nikola Škorić

Ažurirano: 29.4.2024. 12:55:19