Rukometaši Sesveta izgubili od druge momčadi prvenstva - Poreča

Objavljeno: 10.12.2018. 9:40:04

MRK Sesvete poražen je u subotu na domaćem terenu od gostujućeg Poreča 26:30 (14:15).

Na samom početku utakmice domaći su krenuli furiozno i pogotcima Bahtijarevića i Šušnje poveli su 2:0. Tako inače počinje jedna davnašnja legendarna sportska vijest (iako su domaći poveli s 2:0...), no i ovdje je kraj bio istovjetan. Bilo je to ujedno i jedino vodstvo igrača Davora Dominikovića protiv očito jače i iskusnije ekipe Poreča. Od 5. minute kad su gosti izjenačili na 2:2 igrao se gol za gol, tek povremeno bi se gosti odlijepili na + 2 - 3. Ipak na poluvrijeme se otišlo s prednosti Poreča 15:14.

Početak nastavka je gotovo preslika prvog poluvremena. Izjednačena igra i u 45. minuti Sesvećani stižu do izjednačenja, 18:18. Bilo je to ujedno i posljednje izjednačenje, nakon čega gosti pojačavaju tempo, pomalo grade razliku koja je u jednom trenutku bila +6 i stižu do još jedne pobjede.

Rukometaši Sesveta imali su previše tehničkih pogrešaka i promašenih zicera što je u konačnici i utjecalo na rezultat. Unatoč ovog četvrtog poraza u nizu Sesvete su zadržale četvrto mjesto na tablici.

MRK Sesvete – RK Poreč 26:30(14:15)

MRK Sesvete: Mudrinjak, Grgurić, Šuker, Ezgeta 1, Šprem 1, Perković, Mirosavljević 3, Mihaljević 4, Jurakić 2, Šušnja 4, Bahtijarević 4, Kuraja, Panjan, Mršić, Krešić, Strbad 7 (4)

RK Poreč: Muranović, Sakić, Mataija 2, Medved, Thoss, Štifanić, Pribetić 7, Perić 6+1, Ševo, Petrov 1, Filipović 4, Mišić, Rađaković 6+3, Ventin, Karić (10), Domić

Sedmerci: Sesvete 4/4, Poreč 4/5

Isključenja: Sesvete 6 minuta(Šušnja 2, Kuraja 2, Krešić 2)

Poreč 10 minuta (Sakić 2, Mataija 2, Petrov 4, Karić 2)