Pobjedom u Crikvenici Sesvećanke osigurale status prvoligašica

Objavljeno: 30.5.2021. 12:49:27

U 25. kolu 1. HRL-a za žene Sesvete su slavile kod Murvice s 31:35 (12:18).

Vrlo motivirano, hrabro, angažirano i maksimalno koncentrirano ušle su Sesvećanke u susret, te ni u jednom trenutku nisu dozvolile domaćim igračicama koje su isto tako bile u teškoj poziciji, da rezultatski povedu. Prednost je iz minute i minutu rasla, te je u dva navrata iznosila i 7 pogodaka razlike. Na odmor se otišlo s +6 za gošće 12:18.

Ni u nastavku ništa drugačije, osim što su Crikveničanke pokušale sve da sustignu rukometašice Sesveta koje u 37 minuti vode s +9 razlike, te je bilo očekivano nakon visokog vodstva da pomalo uspore tempo. Uspjele su u tim trenucima domaće doći do samo jednog pogotka minusa u 54. minuti na 28:29 i kad su se već ponadale da mogu uhvatiti preokrenuti susret, gošće preko Lukić i Grlić rade mini seriju 3:0 i daju do znanja tko je pobjednik susreta.

NA koncu ovom pobjedom Sesvete su osigurale status prvoligaša i naredne sezone, a Murvica je ispala u niži rang.

Najraspoloženija ovog je puta bila Mihaela Bešen koja je postigla 10 pogodaka

Sesvete: Veronika Mamić, Petra Lovrenčević, Lea Beličev 4 obr; Magali Lujić, Mia Tupek 3, Mihaela Bešen 10, Ana Grlić 2, Lara Burić 3, Lucija Cvitanović 2, Mia Brkić 4, Nika Gavrilović 1, Drotea Ćoraš, Anja Vida Lukšić 6 (4) i Dora Lukić 5 (1)

Trener: Branko Šebek

Ažurirano: 13.5.2024. 12:49:03