Pobjedom u Rijeci kod Zameta RK Sesvete stiže u sredinu poretka

Objavljeno: 23.10.2023. 9:01:25

U 6. kolu 1. Hrvatske rukometne lige za žene Zamet - Sesvete 26:29 (12:13).

Jučerašnji susret Zameta i Sesveta odigran u Rijeci bio je vrlo napet i dinamičan. Niti jedna ekipa nije imala dulje vrijeme značajniju prednost, i uglavnom se igralo gol za gol. Gošće su ipak ostvarile malu prednost, te se na odmor otišlo s minimalnih +1 za Sesvete - 12:13.

U nastavku utakmice, Zamet se vratio u igru, izjednačio pa ni jedna ni druga ekipa nisu uspijevale doći do veće prednosti koja bi im osigurala rezultatsku prednost. Zadnje izjednačenje zbilo se u 53. minuti kod 23:23. Nakon toga, Sesvete odlaze na dva (24:26, 25:27), a onda i na tri pogotka razlike (25:28, 26:29), kako je i završio susret. U pobjedničkim redovima fantastična je na desnom krilu bila Lana Jurina s 13 pogodaka, dok je Veronika Mamić upisala 10 obrana.

U narednom kolu slijedeće subote Sesvećanke dočekuju u gimnazijskoj sportskoj dvorani Osijek.

Sesvete: Veronika Mamić (10), Lucija Rezo, Lea Krznar (2); Tina Würth 3, Magali Lujić 3, Nika Peričić, Petra Krezo, Magdalena Janković Miloš, Lucija Krezo 2), Nika Gavrilović 2, Anamaria Puđa, Lara Zovko 1, Ana-Marija Bikić 5 i Lana Jurina 13 (5)

Trener: Nikola Škorić

Ažurirano: 22.4.2024. 9:06:51