Sesvećanke pobijedile u gostima Split 2010

Objavljeno: 20.5.2021. 11:20:16

Rukometašice Sesveta u 23. kolu 1. HRL-a za žene pobijedile su sinoć u gostima Split 2010  26:27 (13:14).

Velika borba vodila se u srijedu navečer između Splita 2010 i Sesveta. Povele su gošće no u 6. minuti domaće izjednačuju na 2:2 i  potom uglavnom vode, no igra se gol za gol kada povremeno Sesvećanke izjednačuju ili jednom dolaze do gola prednosti. Na posljetku Sesvete praktički sa zvukom sirene prije predaha postižu pogodak za vodstvo 13:14.

Splićanke su u nastavku brzo vratile prednost na svoju stranu. Ona je uglavnom iznosila pogodak ili dva. Ali na ulasku u posljednjih deset minuta, Sesvete ponovno preuzimaju vodstvo. U 54. minuti imaju plus dva, 23:25. i uspijevaju serijom pogodak za pogodak to sačuvati i osvojiti izuzetno vrijedne bodove koji bi se mogli pokazati i spasonosni.

Prvo ime Sesvećanki je Anja Vida Lukšić s osam pogodaka od kojih svih šest iz sedmeraca, a podržale su je Lara Burić sa 6 i Petra Krezo s 5 pogodaka.

U poretku naše rukometašice sada malo lakše dišu podigle su se jedno mjesto i od konkuretkinja imaju utakmicu manje, a već narednu igraju prekosutra u subotu u gimnazijskoj sportskoj dvorani kad dočekuju trećeplasirani Umag.

Sesvete: Veronika Mamić, Petra Lovrenčević (1), Lea Beličev (8);  Mia Tupek 3, Mihaela Bešen 2, Petra Krezo 5, Lara Burić 6, Lucija Cvitanović 1, Mia Brkić 1, Dorotea Ćoraš, Ana Grlić 1, Anja Vida Lukšić 8 (6) i Dora Lukić 2

Trener: Branko Šebek

Ažurirano: 13.5.2024. 12:49:03