U dramatičnoj utakmici do zadnje sekunde Koka pobijedila Sesvete

Objavljeno: 26.9.2021. 9:02:56

U 2. kolu 1. Hrvatske rukometne lige za žene Koka je u Varaždinu pobijedila Sesvete 28:27 (14:13).

Koka i Sesvete odigrale su najneizvjesniji susret kola u kojem su domaće rukometašice cijelu utakmicu bile u prednosti, ali je nisu uspjele rezultatski prelomiti pa je drama u zadnjim minutama utakmice bila neizbježna.

Na odmor se otišlo s prednošću domaćih 14:13, a početkom drugog poluvremena iskusnije domaće rukometašice odlaze na +4 pogodaka prednosti, međutim, gošće smanjuju i tu su uvijek s pogotkom ili dva zaostatka. Ponovo desetak minuta prije kraja Kokice vode s +4, no ponovo Sesvećanke sustižu, da bi tridesetak sekundi do kraja Mia Tupek, najefikasnija igračica utakmice postigla pogodak za 28:27 kako je susret i završio.

Unatoč porazu treba biti vrlo zadovoljan, jer iskusna i kvalitetna Koka kojoj je mjesto pri vrhu poretka nije mogla na domaćem terenu značajnije rezultatski dominirati nad mladim protivnicama.

Uz već spomenutu Miu Tupek , svakako treba istaknuti Mihaelu Bešen koja je postigla 6 pogodaka iz isto toliko pokušaja, dakle 100% realizacija.

Slijedeće kolo igra se već u srijedu, 29. rujna kad Sesvete u gimnazijskoj dvorani od 18 sati dočekuju Podravka Vegetu, što će, vjerujemo, biti dodatan mamac navijačima da dođu na ovu vrlo atraktivnu utakmicu.

Sesvete: Lea Zetović 7 obr, Lea Beličev 2 obr;  Magali Lujić, Mia Tupek 10 (4), Mihaela Bešen 6, Ana Grlić, Magdalena Janković Miloš 4, Lucija Cvitanović 2, Lucija Krezo, Mia Brkić 3, Nika Gavrilović, Nera Gunjević 1, Lara Zovko, Lana Jurina 1 i Tomica Curić

Trener: Davor Rokavec

Ažurirano: 29.4.2024. 12:55:19