Sesvete rutinski pobijedile susjede: RK Dubrava - MRK Sesvete 24:31 (10:17).

Objavljeno: 8.5.2023. 9:20:42
Sesvete rutinski pobijedile susjede:  RK Dubrava - MRK Sesvete 24:31 (10:17).

Bez Dumenčića i Fineka s pola kadeta u sastavu Sesvete su lako prošli preko Dubrave u posljednjem susretu sezone, te potvrdili ionako davno već osvojeno treće mjesto prvenstva.

Umor od zahtjevnog i napornog susreta četvrtfinala Kupa u kojem su Sesvete, podsjetimo, pobijedile u gostima Nexe u kup utakmici, nije zaustavio treću momčad prvenstva na putu do pobjede u susjedskom derbiju protiv Dubrave. Od početka do kraja bila je to jednosmjerna utakmica. Sesvećani su već nakon prve četvrtine imali dvostruku prednost (4:8). Najveća prednost bila je plus osam u 23. minuti nakon niza od pet pogodaka zaredom gostiju. Na poluvremenu je bilo sedam razlike (10:17).

Domaćin je nešto bolji na početku drugog dijela kada serijom od 4:1, uspijeva uhvatiti kakav-takav priključak, i doći na minus četiri (14:18). Nada Dubrave da bi nešto mogla napraviti nakon toga brzo je nestala, jer su Sesvećani opet ubacili u brzinu više i na ulasku u posljednju četvrtinu, ponovno bili na osam pogodaka viška (16:24). Do kraja se igralo pogodak za pogodak, a to znači da su gosti s lakoćom upisali još jednu pobjedu.

Prvo ime Sesveta i najefikasniji igrač momčadi bio je nakon dugo vremena i napornog povratka poslije teške ozljede Daniel Vusić sa sedam pogodaka.

Utakmicu nije igrao najbolji i najiskusniji Sesvećan Ivan Dumenčić, ali i niti prvotimsko desno krilo Nikola Finek, a trener Silvio Ivandija uveo je i neka nova mlada imena u momčad, te veći dio susreta igrao s "lakšom" postavom.

Sesvete: Filip Perić (4), Leo Branko Sunajko (2), Nikola Kahlina (6);  Aleksandar Čaprić 2 (2), Darko Krndelj 1, Josip Topić 1, Josip Tomić 5, Luka Pehar 3, Daniel Vusić 7, Filip Turčić, Patrik Hršak, Mislav Šuker, Mario Zakić 3, Fran Zovak 3, Davod Štrković 3 i Leon Lukačec 3

Trener: Silvio Ivandija

Ažurirano: 22.4.2024. 8:00:50