Izboren treći final four: Sesvete su sinoć u četvrtfinalu u gostima pobijedile Osijek

Objavljeno: 11.4.2024. 11:48:52

Četvrtfinalna utakmica odigrana u Osijeku, Osijek - Sesvete 29:33 (13:18).

Sesvete su se od očetka postavile čvrsto i s autoritetom. I već u prvih deset minuta dvaput imale tri pogotka prednosti (2:5, 4:7). Ali domaćin je brzo odgovorio. Najprije je stigao na minus jedan (4:5), a onda nizom od tri pogotka za redom u 14. minuti do izjednačenja (7:7). Ipak, nisu mogli držati taj ritam do kraja prvoga dijela i na predah su otišli sa zaostatkom od 5 pogodaka (13:18).

Gosti su drugi dio otvorili s dva nova pogotka u nizu i praktički već tada riješili pitanje pobjednika. Osijek se dakako nije predavao. Uporno je pokušavao uhvatiti priključak. Tračak nade pojavio se pet minuta prije kraja kada su došli na minus pet (25:30). Ali Sesvećani im nisu dopustili daljnje približavanje i rutinski su odradili preostali dio susreta te na kraju slavili 29:33.

Najefikasniji u redovima Sesveta, bio je mlada nada, već sad prvotimac, Josip Tomić koji je postigao sedam pogodaka.

Sesvete: Filip Perić (7), Marko Prpić (3); Aleksandar Čaprić 3, Patrik Hršak 4, Nikola Jelovčić 1, Ivan Dumenčić 1, Josip Tomić 7 (1), Filip Turčić 2 (1), Zlatko Raužan 1, Mislav Šuker 2, Davor Gavrić 3, Karlo Godec 1,  Nikola Finek 2, Matej Ćuk 4, Ante Lasan 2 i Josip Topić

Trener: Igor Vori

Festival rukometa u sklopu kojeg će se održati i Final Four održat će se u Poreču od 15. do 18. svibnja u Poreču.