Dubrava s(p)retnija u derbiju

Objavljeno: 11.12.2017. 21:41:08

U 9. kolu 2. HKL-a centar košarkaši Sesveta u derbiju prvenstva u Dubravi  izgubili od domaćina, piše Ivica Granić predsjednik KK Sesvete.

Deveto kolo donijelo je dugoočekivani derbi Dubrave i Sesveta! Dubrava je u sezonu ušla s hipotekom (samonametnutom, uz Samobor) favorita lige, a naši Sveci su serijom 8-0 i sjajnom pobjedom u Samoboru pokazali zube i istaknuli ravnopravnu kandidaturu za vrh. Uzevši u obzir i tradiciju međusobnih ogleda, bilo je jasno da nas čeka pravi derbi! Nažalost, Sesvete su bile lišene pomoći najboljeg igrača i strijelca Darija Papka, Dejan Popović je dugo ozlijeđen i nije mogao dati doprinos. Istaknimo da je i Dubrava bila lišena pomoći važnog igrača, Stipe Čubrić se ozlijedio u prvoj četvrtini i praktički više nije ulazio. Na kraju, slavlje Dubravaša 83-76 i izjednačenje na vrhu tablice.

Odlično otvaramo utakmicu i odlazimo na ranih plus 5, no Dubrava brzo preuzima konce igre i na prvi odmor idemo s prednošću domaćina 26-17. Druga četvrtina počinje u sličnom tonu i činilo se da kola idu nizbrdo kad je domaćin poveo 14 razlike. Ipak, krajem prvog dijela tricama Mislava Oršanića i Antonija Mišića hvatamo priključak i odlazimo na odmor s minus 9, rezultat je bio 46-37. Bilo je očito da smo puno boljom obranom u nastavku možemo uhvatiti priključak.

U trećoj četvrtini od samog početka puno bolje izdanje Svetaca. Kvalitetnija obrana na domaćem centru Šutalu, nekoliko ukradenih lopti i napadački briljantan Nikola Raguž donose priključak te se na odmor ide sa samo 2 poena zaostatka, 57-55. U zadnjoj dionici prava drama, Sesvete ubačajem Mišića iz kontre vode 62-63 7 minuta prije kraja. Ulazi se u egal fazu utakmice, Sesvete uskoro imaju 68-70 i 2 napada za osjetniju prednost, no nedostatak snage i koncentracije okreće vodu na mlin domaćina. U finišu Dubravaši Šimović i Rezo pogađaju trice, Philip Babić dobiva 2 brza prekršaja, ujedno isključujući, domaći košarkaši su mirni s linije slobodnih bacanja (omjer izvedenih bacanja: 19:8!) i dolaze do teško izborene pobjede.

Šteta, no čestitke svim našim igračima na sjajnom pristupu, borbenosti i odličnom nastupu bez kapetana i najboljeg igrača. Posebno ističemo Nikolu Raguža (31 poen, šut 13-26, 10 skokova) i Antonija Mišića (17 poena, šut 7-10). Nedostajalo je malo više snage, koncentracije i pomoći s klupe. Čestitke Dubravi, uz poruku da se vidimo na proljeće u uzavrelom Jelkovcu! Hvala Dotepencima!

KK Dubrava - KK Sesvete 83-76 (26-17, 20-20, 11-18, 26-21)