Nakon velike drame na kraju utakmice Sesvećani pobijedili Dugo Selo

Objavljeno: 11.2.2021. 16:39:46

U srijedu navečer odigrana je utakmica 2. kola Hrvatskog rukometnog kupa regije središte, u Dugom Selu Sesvećani pobijedili domaćine 25:26 (15:8).

Teškom mukom i uz veliku dramu rukometaši Sesveta uspjeli su pobijediti domaće Dugoselčane s pogotkom prednosti. Domaćini koji su rang ispod igrača Sesveta krenuli su silovito. Sredinom prvog poluvremena imaju +5, a na odmor se odlazi s +7, s time da su u 27.minuti imali i + 9.

U drugom poluvremenu igrači Silvija Ivandije konsolidiraju redove, stišću gas i sredinom drugog poluvremena stižu domaćine, te uskoro vode s pogotkom razlike. Međutim, Dugoselci se ne predaju, te u velikoj bitki rezultat poravnava ili gosti povedu, da bi u posljednjem napadu Sesvećana tridesetak sekundi pred kraj utakmice Karpo Sirotić postigao pobjedonosni pogodak.

Najefikasniji u redovima  Sesveta bili su Leon Strbad i Daniel Vusić koji su postigli svaki po 5 pogodaka.

Pobjeda je tu, slijedi nastavak kupa, a u nedjelju nova prvenstvena utakmica protiv Spačve.

MRK Sesvete: Filip Perić, Nikola Kahlina; Darko Krndelj, Josip Topić 4, Domagoj Potnar 1, Ivan Matić, Danijel Papić, Leon Strbad 5 (1), Nikola Kahlina, Daniel Vusić 5, Mislav Šuker 1, Krešimir Krešić, Eugen Josip Žaja 2, Davor Gavrić 3, Ivan Rukavina, Nikola Finek 3 i Karpo Sirotić 2.

Trener: Silvio Ivandija