Sesvećanke protiv Rudara osvojile bodove nade za ostankom u prvoj ligi

Objavljeno: 6.5.2024. 9:57:43

U pretposljednjem 25. kolu 1. Hrvatske rukometne lige za žene Sesvete Agroproteinka - Rudar 33:29 (16:14).

Sesvete su u nedjelju navečer u gimnazijskoj sportskoj dvorani lovile zadnji vlak za mogućim ostankom u prvoj ligi protiv protivnica Rudara iz Labina. Većim dijelom prvog poluvremena bio je to potpuno izjednačen susret.  Domaće su ipak, u završnici bile malo mirnije u realizaciji i na predah donijele dva pogotka prednosti (16:14).

Nastavak je bio još uzbudljiviji. Domaće su držale prednost do 38. minute, no Labinjanke uspijevaju povezati tri pogotka u nizu i ponovo izjednačenje, 19:19. Tada domaće rade  seriju 4:1  čime imaju priliku za mirniju igru, međutim Rudar povezuje tri pogotka za redom i stiže do novog izjednačenja 23:23. To kao da je izazvalo domaće i probudilo neki novi inat u njima. Sada su one uspjele postići četiri u nizu i otići na 27:23. Bilo je to u 49. minuti. I tu su čini se, konačno slomile uporne gošće. Završilo je 33:29. Sesvete su tako stigle na bod zaostatka za Zametom, ali ih u posljednjem kolu čeka gostovanje u Bjelovaru. Riječki sastav je pak, domaćin Zrinskom.

Treba istaknuti da je najefikasnija igračica Sesveta bila Tina Würth s 10 pogodaka, a prva vratarka Veronika Mamić obranila 13 udaraca na gol.

Sesvete: Veronika Mamić (13), Lucija Rezo (1), Lea Krznar (1); Tina Würth 10, Ana Pehar, Klara Petrašević, Petra Krezo 2, Magdalena Janković Miloš 2, Leonnie Drezga Domanski, Lucija Krezo 5, Lana Jurina 7 (6), Katja Hunjadi 1, Iva Bošnjak, Lorena Križan, Antonela Abaza, Bernarda Čalušić 6

Trener: Nikola Škorić

Ažurirano: 13.5.2024. 12:49:03