Košarka: KK SEsvete - KK Mladost 72 - 79

Objavljeno: 23.1.2017. 14:20:14

U 16. kolu A-2 lige Centar KK Sesvete ugostile su KK Mladost. U uzbudljivoj i napetoj utakmici gosti su slavili 72-79.

Sesvećani su odlično otvorili utakmicu i poveli 12-2. Prednost drže i u nastavku prve četvrtine koja završava 17-10. U nastavku gosti su bolje zaigrali i serijom 15-0 dolaze do vodstva 22-25. Do kraja prvog poluvremena Sesvete ipak preuzimaju vodstvo i na veliki odmor odlazi se rezultatom 32-31. Izjednačena igra nastavlja se i u trećoj četvrtini koja završava rezultatom 49-49. U tom razdoblju igre Dario Papak postiže 13 poena u nizu i 15 od 17 poena Sesveta. U zadnjoj četvrtini nastavlja se s igrom koš na koš, a ključni trenutak događa se 5 minuta prije kraja kada nezaustavljivi Papak dobiva petu osobnu. Zadnja 2 prekršaja dosuđeni su krajnje sumnjivim kriterijem, koji je obilježio suđenje kroz kompletno drugo poluvrijeme. Sve do posljednje minute igralo se u egalu, no nekoliko pogrešaka Sesvećana i dobra realizacija slobodnih bacanja gostiju dovode do konačnih 72-79. Bez obzira na poraz, Sesvete su pokazale dobru igru i uz ovakve partije sigurno će biti i pobjeda u narednim kolima. Najefikasniji je bio Papak s 25 poena, a kod gostiju Morović s 32. Nakon 16 kola, Sesvete su na diobi 8. i 9. mjesta sa Samoborom, uz skor 7 pobjeda i 9 poraza. U idućem kolu Sesvete gostuju kod Fortune u Zaprešiću, a iduća domaća utakmica je 4. ili 5. veljače protiv lidera